Villa Anna pokoje blisko morza

Ustronie Morskie

Ustronie Morskie to miejscowość położona nad Morzem Bałtyckim w zachodniopomorskiem, powiat kołobrzeski, gmina Ustronie Morskie, przy drodze krajowej nr 11 pomiędzy Kołobrzegiem i Koszalinem.
Do końca XIX w. wieś rybacka. W okresie powstawania kąpielisk i sanatoriów powoli nabierała charakteru miejscowości wypoczynkowej. Dynamiczny rozwój miejscowości rozpoczął się z chwilą oddania do użytku linii kolejowej Koszalin-Kołobrzeg w roku (1899), co umożliwiło łatwy dojazd ze Szczecina i Berlina. Uprawnienia gminy Henkenhagen uzyskało w roku 1905.
Ustronie Morskie to jedna z najbardziej ulubionych miejscowości turystyczno-uzdrowiskowych polskiego wybrzeża. Bogata oferta miejsc noclegowych w hotelach, pensjonatach, domach prywatnych i kempingach zróżnicowana jest pod względem cen, dajac turystom możliwość optymalnego wyboru wypoczynku.
W niewielkiej odległości od centrum Ustronia znajdują się niszczejące umocnienia wojskowe z okresu PRL; w nadmorskich lasach ukryte są potężne schrony i działobitnie.
W gminie Ustronie Morskie znajduje się najstarszy dąb w Polsce - Bolesław (800 lat - sto lat starszy od dębu Bartka), a zaraz obok Warcisław (640 lat)
Letnie kąpielisko Ustronie Morskie obejmuje 2100 m linii brzegowej z wyłączeniem 3 odcinków torów wodnych[4]. W 2012 r. kąpielisko spełniało obowiązkowe wymogi jakościowe dla wody w kąpielisku Unii Europejskiej[5]. Kąpielisko Ustronie Morskie w sezonach 2006, 2007, 2010–2013 zostało wyróżnione Błękitną Flagą.

POLECAMY
Oficjalna strona Gminy Ustronie Morskie

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ustroniu Morskim

TRASY TURYSTYCZNE

KOŁOBRZEG USTRONIE MORSKIE ZDJĘCIA

Dane teleadresowe

Adres

USTRONIE MORSKIE

ul. Kościuszki 1,

78-111 Ustronie Morskie.

POLSKA

Dane kontaktowe

Villa Anna Ustronie Morskie

Telefon : 503 958 011

E-mail : biuro@villaanna.com.pl

Lokalizacja